Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Start Statut naszego Duszpasterstwa
Słowo o nas
STATUT DUSZPASTERSTWA MŁODYCH PARAFII NMP MATKI KOŚCIOŁA I ŚW.JAKUBA AP. PDF Drukuj Email
Wpisany przez xMarian   
sobota, 31 stycznia 2015 08:11

1. Każdy ma od Pana Boga talent.  Działając w Duszpasterstwie Młodych powinieneś podjąć odpowiedzialność za jakąś sekcję i czynnie w niej uczestniczyć.  Zaangażowanie w życie Duszpasterstwa świadczy o Twojej miłości do Boga i do ludzi. („Bo kto ma, temu będzie dodane” - por. Łk 8,16-18).

2. Prosimy, aby każdy z nas, co jakiś czas, wziął odpowiedzialność za część modlitewną w czasie spotkania. Proponujemy stworzyć 3- lub 4- osobowe zespoły, które przygotują modlitwę w wybranym przez siebie terminie. (Należy pamiętać, aby najpóźniej dzień wcześniej uwzględnić sekcję muzyczną i przekazać jej główną tematykę modlitwy, aby muzyczni mieli wystarczający czas do przygotowania pieśni. Można też wprost zaproponować Sekcji konkretne pieśni).

3. Zespół odpowiedzialny za modlitwę, odpowiada w tym dniu także za przygotowanie salki przed spotkaniem (przychodzimy 20 min. wcześniej; sprawdzamy czystość na sali, ustawiamy krzesła, przygotowujemy dekorację. Sekcja Techniczna również przychodzi na tyle wcześniej, aby rozłożyć sprzęt multimedialny potrzebny do prowadzenia spotkania).

4. Spotkania Duszpasterstwa rozpoczynają się o godzinie 1900 w każdy piątek. Dlatego dbamy o punktualność, pamiętając, że spóźnienia „rozwlekają” spotkanie i przeszkadzają nam w modlitwie.

5. Jeśli wiemy, że z jakiś względów nie możemy uczestniczyć w spotkaniu Duszpasterstwa, informujemy o tym Księdza Duszpasterza najpóźniej w czwartek wieczór. To pomaga wybrać temat spotkania, który często zależy od ilości osób na Grupie.

6. W związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży, czekają nas różne projekty i akcje, np. prace biurowe, pantomimy, scenki teatralne, koncerty. Podejdźmy do tego odpowiedzialnie, nie bójmy się zaangażować. W miarę możliwości będzie podawany harmonogram akcji (niektóre z nich mogą być spontaniczne).

7. Nieuzasadniona i notoryczna nieobecność na spotkaniach Duszpasterstwa nie buduje wspólnoty i tworzy poczucie niesprawiedliwości, najczęściej wewnątrz sekcji, ale także w odczuciu księdza Duszpasterza i ludzi, którzy nas wspierają.

8. Niech naszą najważniejszą motywacją do działania w Duszpasterstwie będzie jak najlepsze przygotowanie na naszym terenie Światowych Dni Młodych i przyjęcie Namiestnika Chrystusa – Papieża Franciszka, oraz tych, którzy przyjadą całego świata, aby się z Nim spotkać.

Poprawiony: sobota, 31 stycznia 2015 08:19